Sayfalar

15 Eyl 2010

Arkası Yarın

Aklımda çok şey var ama bir türlü kelimelere dökemiyorum onları... Havadan, sudan bahsedeyim öyleyse.

Okullar açılacak pazartesi günü. Peki bu ne anlama geliyor? Pek de kısa olmayan yaz tatilinin bitmesi ve iğrenç bir dönemin başlaması anlamına geliyor. Yazı "hiçbir şey yaparak" geçirmek harika değil ama, okulun da ondan eksik kalır bir yanı yok. Hele ilk gün hiç çekilmez. Birine sarılmak üzere açılmış onlarca kol, aptal bir sırıtmanın yerleştiği saf suratlar, ordan oraya uçuşan öpücük sesleri, istemeden duymak zorunda kaldığım yaz muhabbetleri...Hayır, hayır, öyle herkesi eleştiren, kendini beğenmiş biri değilim. Bilmiyorum, yoksa öyle miyim? Her neyse, hoşuma gitmiyorlar. Ama denedim. Gerçekten denedim. Soğuk davranmamaya çalıştım, arkadaş olmaya çalıştım, bir çok kişiyle zaman geçirdim. Nereye kadar rol yapabilirim ki? Sevmediğim kişiciklere daha ne kadar samimiyet gösterebilirim? Ben çok sıkıldım. Artık ne kendimi ne de onları kandırmak istemiyorum.

Ha bir de rahat bırakmazlar. Ne zaman bi köşeye çekilsem, başımı sıraya koyup müzik dinlesem yanıma biri gelir. Gelen kişi farklıdır ama soru hep aynıdır. "Neyin var?" Yahu hiç mi yalnız kalmak,kafasını dinlemek isteyen zavallı bir insan evladı görmediniz? Asıl benim size "Neyiniz var?" diye sormam gerekir ama pek ilgilendiğim söylenemez. Geçen dönem sorunlu bir kızın saçma salak dertlerini fazlasıyla dinledim zaten. Yüz verirsen böyle yapışırlar işte. Anlatmayayım şimdi bu zırvalıkları. Tamam, bitti artık.Kimseye istediği şekilde davranmayacağım. Mesafeliyim bundan sonra.Yeter.

Öhöhöm. İşte saçmalıklarla geçecek olan koca bir dönem başlıyor. Uyuyalım, uyanalım hemen geçsin.


You're in high school again.No RECESS

2 yorum:

Sinek Valesi dedi ki...

bu aralar kendi iç dünyama benzer çok yazı çıkıyo bloglarda. bu da onlardan biri. okulun açılması, samimiyetsizlikler.. :/

mosquito dedi ki...

:/